Orzeźwiające naleśniki

Słodki smak dzieciństwa

Naleśniki to smak dzieciństwa dla wielu osób. Można przygotować je w wielu wariantach smakowych, zarówno na słodko jak i na słono. Idealne na śniadanie, obiad i kolację, w zależności od sposobu przygotowania i rodzaju dodatków. Jeśli lubisz tego typu dania, ale szukasz odmiany i chcesz poznać nowe smaki, może skusisz się na pyszne naleśniki pomarańczowe?

Szybki przepis

Odpowiedni przepis to podstawa pysznych naleśników o smaku pomarańczowym. Przepis nie jest skomplikowany, składniki większość z nas posiada w kuchni na co dzień, a smak jest po prostu pyszny. Do przygotowania potrzebujesz:
– 150 g mąki
– szklankę mleka albo wody
– dwa jajka w rozmiarze M
– szklankę soku pomarańczowego
Przygotowanie dania zacznij od zmiksowania jaj. Następnie dodaj do nich stopniowo mąkę, mleko albo wodę oraz sok pomarańczowy. Wszystko dokładnie połącz, aby uzyskać odpowiednią konsystencję ciasta. Rozgrzej patelnię i wysmaruj jej powierzchnię produktem przeznaczonym do smażenia. Gdy produkt pokryje całą powierzchnię patelni, możesz zacząć wylewać na nią przygotowane wcześniej ciasto. Smaż tak jak tradycyjne naleśniki, do uzyskania odpowiedniego koloru. Z wyżej wymienionych proporcji składników może powstać 13 naleśników, jest to jednak zależne od tego, jakiej wielkości one są. Naleśniki możesz podawać z ulubionymi dodatkami na przykład z owocami, dżemem albo bitą śmietaną.

Podsumowanie

Smak naleśników zna każdy, wiele osób bardzo je lubi. Jest to doskonały sposób na deser, ale może być również śniadaniem, obiadem albo kolacją. Dzięki wykorzystaniu wyżej podanego przepisu masz szansę poznać nowy, odświeżający smak tego popularnego dania. Przygotowanie jest łatwe i nie zabierze ci dużo czasu. Jeśli zdecydujesz się spróbować – na pewno nie pożałujesz i zyskasz dodatkową pozycję na liście twoich ulubionych dań. Jest to również doskonały sposób na to, aby zaskoczyć pozytywnie przyjaciół i rodzinę. Warto próbować nowych smaków, aby jadłospis nie był nudny i powtarzalny.