Zasada działania IV generacji instalacji LPG

IV generacja LPG w pigułce

W czwartej generacji instalacji gazowej, płynny gaz LPG w celu zmiany w fazę lotną doprowadzany jest do reduktora za pośrednictwem elektrozaworu gazowego. Po zredukowaniu ciśnienia gaz trafia do filtra. Moduł ten odpowiedzialny jest za dokładne oczyszczenie gazu z cząstek stałych.. Wyposażany jest on również w czujnik ciśnienia i temperatury.

Po wyjściu gaz dostaje się do listwy wtryskowej z osadzonymi wtryskiwaczami, . Dawkowanie kontroluje komputer silnika. Oblicza on moment otwarcia i zamknięcia wtryskiwacza dla każdego cylindra osobno, dzięki czemu do cylindrów trafia odpowiednia ilość gazu. Z wtryskiwaczy gaz doprowadzany jest w pobliże zaworów dolotowych. Ilość gazu jest wprost proporcjonalna do ilości zużytej benzyny.
Z tego powodu parametry pracy silnika są bardzo zbliżone do zasilania benzynowego. Dzięki temu niemal całkowicie wyeliminowana zostaje różnica w osiągach silnika po przełączeniu zasilania na gaz. Obsługa systemu odbywa się przez specjalne urządzenie która automatycznie przełącza silnik na zasilanie gazem po jego rozgrzaniu. Jest to instalacja bezpieczniejsza, bardziej ekonomiczna i oczywiście droższa od poprzednich generacji instalacji gazowych. Zapraszamy do kontaktu. Instalacja gazowa Tychy to my.